Dnes je sobota 15. června 2024 a svátek má Vít


 

Web je postaven pro minimální zobrazovací plochu o šířce 780px, vyhoví tedy monitoru s rozlišením 800×600 a vyšším.

Při vypnutém:

  • flashi se nestane nic
  • javascriptu nebude možné použít live vyhledávání, zbytek webu bude normálně funkční (jenom bude nutno aktivovat vyhledávání stiskem tlačítka, či ankety a hodnocení stránek způsobi reload stránky). Mapa bude zobrazena přímo na serveru amapy.cz (narozdíl od javascriptem generovaného nového okna v designu webu).
  • css se zobrazí stránky v normálním textovém režimu, ale všechny podstatné informace zůstanou zachovány, i přes podstatnou změnu rozmístění prvků (prvky pokračují pod sebou ve svislém směru, nejsou rozmístěny na stránce strukturovaně, ale „za sebou“)
  • zobrazování obrázků budou obrázky nahrazeny jejich textovými popisky, pokud nejde o grafické prvky webu.
  • cookies a sessions nefunguje přihlášení do systému

Accesskey prohlášení

Číslo:

(dle metodiky http://www.webaim.org/ )

1 = Domácí stránka

2 = Přeskočit navigaci na obsah

3 = Ovládání velikosti písma

4 = Vyhledávání

Validita

Všechny stránky webu a většina stránek uživatelského rozhraní jsou tvořeny beztabulkovým moderním jazykem, kostra webu je validní dle normy XHTML 1.0 Strict, bohužel ale data vkládaná pomocí redakčního systému nejsou validní vždy, proto je doctype stránek ’snížen’ na normu XHTML 1.0 transitional.

K jednotlivým bodům Pravidel přístupnosti

Pravidla přístupnosti jsou platná pouze pro data na webu, která nejsou vkládaná pomocí wysiwyg editoru, ten totiž může a také způsobuje porušování některých pravidel přístupnosti, jakož i validitu.

(http://www.pristupnost.cz/ceska-pravidla-pristupnosti/)

Poznámka: Pokud není v následujícím textu vyjádření týkající se některého z pravidel, web pravidlu vyhovuje, nebo se je daný bod irelevantní, problematika se na tomto webu nevyskytuje.

1. Netextové prvky jsou zpravidla obrázky (obsahují alt atribut, pokud není grafickým prvkem designu), nebo je uživatel přesměrován na aplikaci třetí strany (poskytovatelé map, videí)

5.,6. Kontrast a jas barev je téměř vždy přípustný podle norem W3C, i podle norem Hewlett Packard. Vě většině případů je ale použito bílé pozadí a téměř černé nebo tmavé písmo, které je přípustné i podle W3C.

7. Písmo není určeno pomocí absolutních jednotek, ale pomocí relativních. Je tedy zvětšitelné v prohlížeči Internet Explorer. Navíc stránky obsahují nástroj pro přímé zvětšení písma pomocí Javascriptu.

8., 9. Stránky jsou vystavěny standardními technologiemi a odladěny pro všechny majoritní prohlížeče. Obsah stránky pro zamýšlené použití předpokládá některý z obecně rozšířených prohlížečů (Internet Explorer 5 a novější, Mozilla, Firefox, Opera, Safari, Konqueror, omezeně Amaya) a počítač disponující rozlišením alespoň 800×600px. V takvých podmínkách by měl web splňovat alespoň základní funkčnost. Exotické a historické prohlížeče nebyly testovány, speciálně upravená verze pro PDA a zařízení s menším rozlišením neexistuje.

10. Obsah stránky se sám nemění.

13. Stránky neobsahují žádné zvuky.

14. Stránky nepoužívají žádný časový limit.

15.-17. Dle našeho názoru tyto body web splňuje.

18. Odkaz na stránku s kontakty lze nalézt v hlavním menu a v patce webu.

18.-20. Hlavní navigace je všude stejná a zřetelně zvýrazněná. Stránky obsahují drobečkovou navigaci a všude dostupný vyhledávací formulář. Stránky obsahují také mapu webu.

21. V tagu H1 a v titulku stránky lze nalézt unikátní a výstižný název stránky.

23. Web obsahuje validaci formulářového vstupu.

24. Pokud není odkaz sám o sobě dostatěčně výstižný, je vždy jeho cíl jasný z kontextu informací stránky, která jej obsahuje.

25. Web neobsahuje rámy.

26.-31. Kód je validní podle normy XHTML 1.0 Transitional. Ve všech částech (kromě obsahu generovaného WYSIWYG editorem) je použito sémantického kódu, který mimojiné zajišťuje správně používání tabulkových prvků, seznamů, apod.